Arkadiusz Wagner

 

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

W 2011 r. ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Lublinie, gdzie wpisany jest na listę radców prawnych za nr Lb - 1606.

Prowadzi szkolenia, doradza w zakresie pozyskiwania środków unijnych, wykładowca wyższych uczelni. Autor opinii, publikacji oraz współautor komentarzy z zakresu prawa unijnego, administracji państwowej centralnej i terenowej.

Delegat na Zjazd Okręgowy Radców Prawnych w Lublinie

Od 2011 wpisany na listę kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, od 2012 ekspert Ośrodka Badań ADR – „Prawo i Gospodarka” działającego przy Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Od 2012 mediator Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych zwłaszcza w branży budowlanej  przy obsłudze wielomilionowych kontraktów oraz w zakresie zastępstwa procesowego. W swojej pracy zawodowej współpracował z jednostkami samorządowymi, spółkami prawa handlowego o europejskim zasięgu takimi jak Lubella Sp. z o.o. S.K.A., kancelariami radcowskimi i adwokackimi z całej Polski. W latach 2009 – 2011 pracował w KPRD Sp. z o.o. w Lublinie, gdzie odpowiadał za dział umów.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, handlowym, zamówieniach publicznych, zobowiązaniach, sporach sądowych, połączeniach i przekształceniach podmiotów gospodarczych, w sprawach administracyjnych zwłaszcza planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także projektach unijnych i pozyskiwaniu środków unijnych.

Obecnie prowadzi w Lublinie własną kancelarię radcowską i jest wolnym słuchaczem studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Pełni także funkcję Dyrektora Departamentu Prawa Zamówień Publicznych i Funduszy Unijnych w Kancelarii Radców Prawnych Szmulik i Wspólnicy w Warszawie.

Prywatnie wielki miłośnik gór i Dalmacji.